O blogu

Drewniany Most to jeden z moich kilkudziesięciu blogów, które powstały od 2006 i pierwszy, który wytrzymał jednak trochę dłużej. Początkowo miał połączyć wszystko, co wyprawiałam w sieci i być miejscem na to, czego gdzieś indziej zrobić nie mogłam.
Obecnie można znaleźć tu głównie recenzje książek i innych tworów kultury, moje przemyślenia, z których niekoniecznie jestem dumna, galerie z moimi zdjęciami i inne rzeczy, na które akurat przychodzi mi ochota.Czemu akurat Drewniany Most?
Powody są dwa. Pierwszy objaśniony jest już u góry - blog miał był mostem łączącym wszystkie moje miejsca w sieci.
Drugi powód jest nieco bardziej abstrakcyjny. Nie raz mówi się o moście, który łączy dwa światy, o "tęczowym moście", za który odchodzą czworonogi... Za mostem jest cudowny świat, świat marzeń, świat fantazji... nieograniczony, pełen barw i niezwykłych wydarzeń. I jest drewniany, przyozdobiony wiecznie kwitnącym pnączem. Jego deski wiecznie skrzypią - w końcu mają już swoje lata. Wypadło już z nich kilka gwoździ, jedna czy dwie się połamały. Ale mimo to dalej zachwyca swoim urokiem. Oj, tak, te dwa słowa kojarzą mi się z tajemnicą, z fantastyką... a ja uwielbiam i jedno, i drugie.


7 komentarzy:

 1. Wyjaśnienie tytułu jest śliczne. Sama nie wiem dlaczego, ale mnie zachwyciło. Wyobraziłam sobie taki most, opleciony kwitnącym pnączem... i ojejku. Jedno wielkie wow. *______*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) A ja już to tak dawno pisałam, że nawet zapomniałam, co tu jest ^^

   Usuń
 2. Witaj!
  Chciałabym Cię zachęcić do wzięcia udziału w wyzwaniu literackim, jakim jest Kreatywne spojrzenie. O co chodzi? Każdego pierwszego dnia miesiąca, na blogu pojawiają się 3 hasła, z którymi trzeba napisać krótkie, jednoczęściowe opowiadanko. Jeżeli jesteś zainteresowana, zapraszam na kreatywnespojrzenie.blogspot.com, gdzie dowiesz się wszystkiego. Wyzwanie dopiero się rozwija, dlatego cieszy mnie każda osoba z blogiem, jaka się dołącza. ;)
  Pozdrawiam,
  Kurayami

  ---
  kreatywnespojrzenie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy blog , masz świetny desing bloga

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo oryginalny opis i fajny pomysł na bloga. Mam podobnie z mnogością moich przemyśleń i zainteresowań, ale finalnie wszystko u mnie sprowadza się do podróży, które są już dla mnie nie tylko hobby od dziecka, ale stylem życia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję tak długiego stażu. I ciekawe wytłumaczenie nazwy bloga. Wybacz mi za to co teraz napiszę, ale początkowo myślałam, że to tylko śmieszna nazwa wymyślona x lat temu ;v

  OdpowiedzUsuń

Nie, nie zaobserwuje Twojego bloga w zamian za obserwację mojego - wolę mieć garstkę zainteresowanych blogiem czytelników, niż tysiąc zapychaczy.
Usuwam spam.

Nomida zaczarowane-szablony