czwartek, 22 września 2016

Liebster Blog Award #7

Poprzedni tag był jeszcze w tym miesiącu, więc nie minęło od niego bardzo dużo czasu, niemniej, Alexis z bloga Fan of books nominowała mnie do LBA i po prostu nie mogłam jej odmówić :)

Jaka jest Twoja ulubiona książka?
Właściwie nie mam żadnej konkretnej, pojedynczej książki, którą bym uwielbiała ponad wszystko. Wśród moich ulubieńców zwykle są serie, a i nawet spośród nich trudno mi wybrać jedną, najlepszą. Chcecie konkretów? Pogrzebcie w innych moich tagach, a na pewno znajdziecie konkretne tytuły, które bardzo lubię :)
Jaki gatunek książek czytasz?
Bardzo staram się nie ograniczać i czytać, co tylko mogę i ile tylko mogę... Książki jednak kosztują, a pieniądze na drzewach nie rosną - dlatego coraz uważniej wybieram co trafia na moją półkę. Chociaż staram się nie mówić nie żadnemu gatunkowi zdecydowanie dominuje u mnie fantastyka (z naciskiem na fantasy). Nie mam też nic przeciwko kryminałom. Za to raczej unikam młodzieżówek (i to ostatnio coraz bardziej) oraz obyczajówek, aczkolwiek z zupełnie innych powodów :)

Czy w przyszłości też będziesz prowadzić bloga?
Może tak. Może nie. Nie mam pojęcia! Wszystko zależy od mojego czasu i chęci, a te są zależnie od miliarda czynników. W każdym razie raczej nie miałabym większych oporów, gdyby okazało się, że z jakiś powodów muszę to rzucić, albo odstawić na jakiś czas. Blog nie jest moim życiem.

Jesteś humanistą, czy raczej matematyka?
Zdecydowanie humanistą! Nie mam nic przeciwko matematyce, szanuje ją jako naukę, niemniej - wole pisanie, wole lanie wody. Byłabym w stanie nauczyć się jej, gdyby mi się chciało, owszem, ale nie sprawia mi to takiej radości i potrafi nieźle zirytować.

Czy masz jakąś znienawidzoną książkę? Jak tak, to jaką?
Nie, nie mam. Jasne, są książki, których nie lubię, albo takie, które mnie irytują, ale po nie po prostu więcej nie sięgnę i tyle. Nienawiść to raczej zbyt silne uczucie, bym mogła żywić je do przedmiotu martwego.

Jaka jest Twoja ulubiona seria?
Wróćcie do pytania pierwszego :) 

Dlaczego założyłaś bloga ?
Bo taki miałam kaprys. Bo mi się nudziło. Bo wcześniej miałam sporo blogów, żaden nie poszedł - i w końcu chciałam mieć jakiegoś porządnego, którego prowadzenie będzie miało sens. I... chyba ma, a przynajmniej tak mi się wydaje.

Od kiedy czytasz książki i jak to się zaczęło?
Już chyba kiedyś na blogu o tym pisałam ;) Najpierw czytali mi rodzice, co lubiłam. Później, w podstawówce miałam małe załamanie, bo czytanie wydawało mi się bardzo nudne i nie chciałam się tego w ogóle uczyć. A potem... potem się nauczyłam. I od wtedy czytam :D

Jaka jest Twoja ulubiona postać?
Tyle jest ciekawych postaci, a ja miałabym wybrać jedną? W życiu! Nie mam ulubionej postaci, tak samo, jak nie mam ulubionej książki. Jest dużo dobrze wykreowanych bohaterów, których lubię, niemniej, uważam, że są oni narzędziami w rękach pisarzy i raczej śle modły do nich, a nie - do napisanych przez nich postaci.

Jakiej książkowej postaci nie lubisz, chociaż jest dobra?
Nie wiem o jakie dobro chodzi.
Jeśli chodzi o dobrze wykreowaną postać, której nie lubię - to takich nie ma. Każdy bohater, który jest poprawnie napisany będzie dla mnie interesujący, a co za tym idzie: będę go lubić.
Jeśli chodzi o bohatera, który jest dobry z charakteru, a za którym nie przepadam... cóż, mogłabym tu podać większość głównych bohaterów młodzieżówek :D

Czy zamierzasz rozwinąć jeszcze jakoś Swojego bloga?
Każda treść go rozwija, więc - owszem! Aczkolwiek jeśli chodzi o jakieś większe plany względem niego... nie mam ich. Wszystko wyjdzie w praniu.

11 komentarzy:

 1. Ja też jestem typowym humanistą i nie przepadam za matematyką. Nie mam z niej złych ocen, ale nie są też takie jakbym chciała. I też lubię kryminały. Zazdroszczę Ci, że rodzice czytali Ci książki. Moi nie mieli czasu a czasem chyba nawet chęci. No cóż, nie są takimi fanami książek jak ja.
  Pozdrawiam! Dolina Książek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moi też sami nie czytają ;) Ale mam mamę nauczycielkę XD

   Usuń
 2. Kiedyś też mi rodzice czytali :) Baardzo często czytają i myślę, że mam to od zawsze- przez nich ;)
  Ja czytam głównie młodzieżówki, jakoś na razie to mi wystarczy.
  Pozdrawiam!
  http://fanofbooks7.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe odpowiedzi, ciekawe. ;) Miło się czytało. W zasadzie nie wiem czy sama nie wykonywałam podobnego LBA - jakoś tak te pytania wydały mi się znajome... :D Też lubię sięgać po kryminały, natomiast fantastyka jakoś tak nie jest mi po drodze, chociaż coraz bardziej się do niej przekonuję. ;)
  Pozdrawiam,
  A.

  http://chaosmysli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Mi rodzice i dziadkowie też czytali książki, dopóki nie nauczyłam się ich na pamięć i "czytałam" sama ;)
  Obyś jak najdłużej prowadziła bloga ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. jak ja uwielbiam takie wywiady! :) Miło się czytało. Ciekawe i madre odpowiedzi, chociazby na pytanie o nienawiść do ksiązek. pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. My humaniści trzymajmy się razem! :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Na większość pytań odpowiedziałabym tak samo. Nie da się wybrać ulubionej książki/serii/bohatera, bo wszystko ma swoje dobre i złe strony, a nawet gdy wszystko jest idealnie to po prostu się nie da. Tak samo jak nie potrafię wybrać najgorszej książki.

  OdpowiedzUsuń
 8. fajny post :D
  ile masz wgl lat? xd

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciężko się szufladkować i określać dokładnie, co się lubi, dobrze stykać się z różnymi gatunkami czy to książek czy filmów, bo to nas rozwija.

  OdpowiedzUsuń

Nie, nie zaobserwuje Twojego bloga w zamian za obserwację mojego - wolę mieć garstkę zainteresowanych blogiem czytelników, niż tysiąc zapychaczy.
Usuwam spam.

Nomida zaczarowane-szablony