Motywy - o co chodzi?

O co chodzi z serią Motywy? Już wyjaśniam!
Są to posty, które biorą pod lupę książki (i nie tylko) z założonej... kategorii. Kategoria może tyczyć schematu, tematyki, czy konkretnego przedmiotu, a post ma wyjaśniać, gdzie on w danej książce się znajduje. Z tego powodu możecie znaleźć w nich SPOJLERY, także jeśli nie znacie danej propozycji, a macie ją w planach - po prostu nie czytajcie jej opisu :)
Po co są te posty? Po pierwsze, po to, byście mogli znaleźć coś, co Was zainteresuje. Czasem człowiek szuka książki z czymś konkretnym, czyż nie? :) Po drugie, z myślą o uczniach oraz osobach zajmujących się pisaniem o literaturze - tak, aby łatwiej było dobrać coś do pracy pisemnej. Doskonale wiem, że sporo osób ma z tym problem i mam nadzieję, że ułatwi to choć jednej osobie wykonywanie zadania domowego, pisanie egzaminu, czy jakiegoś artykułu.

Przez swój charakter, to seria, w którą Wy możecie się bez problemu włączyć! Zapraszam do podawania pomysłów tematów (czy tu, czy pod postami), a jeśli znacie coś, co wpasowuje się w dany temat - pod postem, wraz z informacją dlaczego wrzucajcie swoje propozycje. 

2 komentarze:

 1. ej, ja mam pomysł! :D
  motyw, który już mnie zaczyna trochę irytować, ale jest dość popularny, a miałam ostatnio nawet na polskim go. Nie wiem, jak dokładnie go nazwać, ja to nazywam kult jednostki wybitnej, czyli jedna jedyna osoba może uratować świat, jakąś osobę etc.
  I co mi do tego pasuje to zdecydowanie Złodziej pioruna (nie wiem czy czytałaś, ale tu będzie spoiler, więc, jak coś to pomiń), gdzie tylko Percy może odnaleźć Piorun Zeusa i go oddać
  Tajemny ogień, gdzie Taylor może ocalić Sachę, i tylko ona.
  Trylogia Red Rising, gdzie wszystko zostało postawione na Darrowa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hm, dobry motyw ;D Wykorzystam go chętnie, ale post pojawi się za kupę czasu (patrz: lista po prawej, jak na razie dwie notki z serii czekają na publikacje).
   Czytałam z tego tylko "Złodzieja Pioruna" - i tak, pasuje, choć szczerze mówiąc, nie odczułam tam tego jakoś bardzo. Chyba to za dobra pozycja, by pod tym względem zwróciła moją uwagę ;D

   Usuń

Nie, nie zaobserwuje Twojego bloga w zamian za obserwację mojego - wolę mieć garstkę zainteresowanych blogiem czytelników, niż tysiąc zapychaczy.
Usuwam spam.

Nomida zaczarowane-szablony