środa, 8 lipca 2015

To ja, Lucy: Magiczna Przemiana

Ulubiona książka z dzieciństwa mojej siostry? Chyba właśnie któraś z serii To ja, Lucy. O czym są? Poniżej pierwsza część z serii :D

Tytuł serii: To ja, Lucy
Tytuł: Magiczna Przemiana
Autor: Kelly McKain
Liczba stron: 153
Gatunek: literatura dziecięca

Lucy ma prawie trzynaście lat, dlatego też jest prawie nastolatką. Ma najlepszą przyjaciółkę - Julię, z którą spędza masę czasu i chce być projektantką mody. Pewnego dnia postanawia napisać dziennik i to właśnie on trafia w nasze ręce. W tej części do szkoły naszej bohaterki trafia Matylda-Jane,miła, choć nieśmiała i źle ubierająca się dziewczyna, wyglądająca jak typowa kujonka. Lucy postanawia pomóc nowej koleżance...
Książeczka napisana jest w formie dziennika, z rysunkami Lucy, jej projektami oraz wklejonymi strojami z innych zeszytów, czy czasopism. Sprawia więc dość przyjemne wrażenie i miło się ją przegląda.  Gdy po nią sięgałam byłam chyba jednak nieco za stara na tego typu książkę, przynajmniej mentalnie - za dużo już przeczytałam i uważałam przygody Lucy po prostu... za głupie. Niemniej, patrząc w perspektywy czasu, większości dziewczynek (9-12 lat) ta historia powinna przypaść do gustu: mamy miłą bohaterkę, nie dojrzałą do końca wprawdzie, ale z marzeniami, do realizacji których dąży, na dodatek z rysunkami i nieco śmiesznymi wcinkami.  Dodatkowo, Lucy niewątpliwie prowadzi takie życie, jakie sporo dziewczynek prowadzić by chciała - nie jest może idealne, bohaterka przeżywa jakieś problemy, ale ma wokół kochających ją ludzi i swoje pasje, których się nie boi. 
Jeśli szukacie książki dla młodszej siostry, czy córki, albo po prostu - dla koleżanki, to ten pierwszy tom serii To ja, Lucy może okazać się świetnym wyborem, szczególnie w przypadku dziewczynki zainteresowanej modą i kolorowym życiem :)

2 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. Bo trochę takie jest... mi się seria kojarzy z czymś... uroczo pustym xD

      Usuń

Nie, nie zaobserwuje Twojego bloga w zamian za obserwację mojego - wolę mieć garstkę zainteresowanych blogiem czytelników, niż tysiąc zapychaczy.
Usuwam spam.

Nomida zaczarowane-szablony