środa, 19 września 2018

Premiera „Obserwuję Cię”!


 
19. września 2018 roku to nie jest byle jaka data! To właśnie dziś swoją premierę ma książka „Obserwuję Cię” Teresy Driscoll – światowego bestsellera, który w Polsce pojawił się nakładem wydawnictwa SQN. To thriller, który na pierwszym miejscu stawia analizę zachowań bliskich zaginionej osoby.

O czym jest ten tytuł?

Kiedy Elle Longfield spotyka w pociągu dwóch młodych mężczyzn rozmawiających z nastoletnimi dziewczynami, nie widzi w tym nic niepokojącego, dopóki nie dowiaduje się, że właśnie opuścili więzienie. Natychmiast odzywa się w niej instynkt macierzyński, ma syna w podobnym wieku. Ostatecznie przenosi się do innego wagonu, nie chcąc się wtrącać. Nazajutrz okazuje się jednak, że jedna z dziewczyn, Anna, zaginęła. Elle zgłasza się na policję.

Po roku Anna ciągle jest uznana za zaginioną, a Elle zaczyna dostawać anonimowe pogróżki. Tropy prowadzą do matki zaginionej dziewczyny, jednak podejrzenia wynajętego detektywa skupiają się na innych członkach rodziny i przyjaciołach, którzy najwyraźniej mają coś do ukrycia. Za to wszyscy bacznie obserwują Elle.

Świetnie skonstruowana intryga i znakomicie zarysowani bohaterowie, którym mamy okazję zajrzeć na samo dno duszy. Wydarzenia pokazane są z punktu widzenia różnych osób, relacje z toku myślenia powodują, że czytelnik zaczyna się zastanawiać, jak sam postąpiłby w tej sytuacji.
(opis wydawcy)

Co ja sądzę o książce?

Moją pełną opinię o niej znajdziecie TUTAJ.
Zapraszam też na oficjalną stronę książki: www.obserwujecie.pl 

4 komentarze:

 1. To kryminał zupełnie nie w moim stylu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jakie są w Twoim? :P Poza tym to w gruncie rzeczy bardziej thriller - nie śledzimy poczynań detektywa, a rodziny zaginionej.

   Usuń
 2. Widziałam tę książkę w zapowiedziach i już wtedy mnie zainteresowała. Chętnie bym ją przeczytała. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta książka jest na mojej liście do przeczytania ;). Widzę same pozytywne opinie na jej temat, a i opis treści brzmi dla mnie zachęcająco.

  OdpowiedzUsuń

Nie, nie zaobserwuje Twojego bloga w zamian za obserwację mojego - wolę mieć garstkę zainteresowanych blogiem czytelników, niż tysiąc zapychaczy.
Usuwam spam.

Nomida zaczarowane-szablony